Z londyńskiego metra

kaja (08.01.2018, 09:50)
Ty sie z powolaniem minelas, przyjdz do mnie na zajcia :)
dees (03.01.2018, 21:56)
A.I a Ty bywasz w Wawie? Gorąco polecam w każdym razie, jestem pewna, że Ci się spodoba - tylko miej zapas czasu. bilety do Kopernika kup online z wyprzedzeniem, bo w kasie o nie ciężko. Polin w czwartki jest bezpłatny.
A.I. (03.01.2018, 17:24)
Brzmi super :-) Muszę tam pójść!---
Polin prezentuje historię obecności Żydów na ziemiach polskich, chronologicznie, i robi ogromne wrażenie, ponieważ większość eksponatów jest interaktywna. Dzięki temu ogrom informacji nie przytłacza, bo można spędzać całe kwadranse przeglądając książki w bibliotece, sprawdzając, czy nadawalibyśmy się na poddanego któregoś władcy terenów Polski po rozbiorach, handlując towarami przewożonymi przez żydowskich kupców na początku ery, i tak dalej. Spędziliśmy tam ładne parę godzin, a mam poczucie niedosytu, i na pewno wrócę. Wzięłam audioprzewodniki, które się okazały praktycznie nieprzydatne, bo wszystko jest starannie objaśnione po polsku i angielsku.

Oczywiście znam Cité des Sciences, paryski odpowiednik Centrum Kopernika, ale i tak byłam absolutnie zachwycona. Najbardziej mnie urzekła mała komora próżniowa, do której nalewa się odrobinę wody, wypompowuje powietrze i obserwuje, jak natychmiast woda zamienia się w lód. Nie przyznam się, ile tam siedziałam. Potem z zapałem testowałam Elektrybałta, bawiłam się żyroskopami, pocztą pneumatyczną, elektrycznością... i wszystkim innym. Byliśmy też na ostatnim ubiegłorocznym seansie w planetarium, gdzie oprócz filmu pokazane jest niebo i znajdujące się na nim gwiazdozbiory. Połowa piętra była zamknięta z powodu przebudowy, co oznacza, że mam powód, żeby tam wrócić - nie żebym go naprawdę potrzebowała.
Londyn, chyba z metra

Tatry, ach Tatry...

Chata pod Rysmi

Z Norwegii od Ferity

Z Argentyny od Magdy

Szkockie góry od Bere

Od Kamenari

Golden Gate Bridge; od Ani

Z Krymu od Ani